Czytelnia

26 I 2018

Po spotkaniu PTFarm i Polskiego Towarzystwa Parazytologicznego w Olsztynie

Szanowni Państwo,

13 stycznia spotkaliśmy się po raz pierwszy, na spotkaniu naukowo szkoleniowym zorganizowanym wspólnie z członkami Polskiego Towarzystwa Parazytologicznego w Olsztynie.

W trakcie spotkania zapoznaliśmy się z prezentacją mgr Joanny Korycińskiej dotyczącej problematyki epidemiologii świerzbu w naszym regionie. Badania były częścią pracy doktorskiej, która będzie obroniona w najbliższych tygodniach.
W drugiej części analizowaliśmy leki dostępne w Polsce do leczenia zakażeń świerzbowcem, oraz rozmawialiśmy na temat iwermektyny - leku nie zarejestrowanego w Polsce - leku znanego parazytologom. Poruszyliśmy aspekty prawne i farmakologiczne obecnej sytuacji.

Była to świetna okazja do nawiązania współpracy, ale przedstawienia przedstawicielom innych środowisk (lekarzom, weterynarzom, biologom klinicznym) roli jaką odgrywa apteka i farmaceuta w procesie leczenia. Nasi goście zauważyli możliwości poprawy wyników leczenia poprzez zaangażowanie aptekarzy w proces leczenia, szczególnie w aspekcie wytłumaczenia zasad leczenia - z zainteresowaniem przyjęli informacje o rozwoju idei opieki farmaceutycznej w Polsce.

Zapraszam do zapoznania się z materiałami poniżej, które przybliżą Państwu w części najważniejsze dane ze spotkania:

Lider zespołu ds nauki i szkoleń mgr farm. Łukasz Puchała

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.