Aktualności

08 I 2021

Ważna informacja o bezpieczeństwie leku zatwierdzona przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Szanowni Państwo,

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju, firma Polpharma wystąpiła do Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych z prośbą o wydanie zgody na modyfikację dotychczasowego sposobu dystrybucji materiałów edukacyjnych dla produktu leczniczego Momester Nasal (mometazonu furonian) 50 mikrogramów/dawkę, aerozol do nosa, zawiesina, dostępnego bez przepisu lekarza.

W związku z powyższym, materiał edukacyjny dla farmaceuty, dotychczas dystrybuowany w formie bloczka, od grudnia 2020 dostępny jest wyłącznie w formie elektronicznej na stronach internetowych:

Niniejsza zmiana podyktowana jest brakiem możliwości kontunuowania dystrybucji bloczków przez przedstawicieli handlowych w aptekach.

W celu zagwarantowania pacjentom najwyższego poziomu bezpieczeństwa stosowania produktu leczniczego Momester Nasal, firma Polpharma zwraca się do farmaceutów z prośbą o edukację pacjentów na temat prawidłowego stosowania leku i/lub odsyłanie na wyżej wymienione strony internetowe.

Ponadto, uprzejmie informujemy, że zaakceptowana została zmiana dotycząca wydłużenia okresu stosowania produktu leczniczego Momester Nasal bez konieczności konsultacji z lekarzem z 1 miesiąca do 3 miesięcy. 

W przypadku pytań bardzo prosimy o kontakt z Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o.

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.