W imieniu samorządu aptekarskiego zgłaszam stanowczy sprzeciw polegający na wprowadzeniu instrumentu egzekucji ustaleń w zakresie godzin otwarcia aptek ogólnodostępnych (dyżurów aptek) w postaci kar administracyjnych.
Naczelna Izba Aptekarska
L.dz. P-226/2013
Warszawa, 11 czerwca 2013 r.
Szanowna Pani
MAŁGORZATA HIRSZEL
Sekretarz
Stałego Komitetu Rady
Ministrów
W związku z informacją o przygotowywaniu założeń do projektu ustawy o poprawie funkcjonowania organizacji wykonywania zadań publicznych przez jednostki samorządu terytorialnego, w wersji skierowanej do rozpatrzenia przez Stały Komitet Rady Ministrów, uwzględniającej ustalenia Komitetu z dnia 9 maja 2013 r. (projekt z dnia 10 maja 2013 r.), w imieniu samorządu aptekarskiego zgłaszam stanowczy sprzeciw odnośnie proponowanego w ustawie z dnia 6 września 2001 r. – Prawo farmaceutyczne (t.j. Dz. U. z 2008r., Nr 45, poz. 271, z późn. zm.) rozwiązania, polegającego na wprowadzeniu instrumentu egzekucji ustaleń w zakresie godzin otwarcia aptek ogólnodostępnych (dyżurów aptek) w postaci kar administracyjnych, nakładanych na właścicieli aptek przez właściwych wojewódzkich inspektorów farmaceutycznych.
Naczelna Rada Aptekarska wielokrotnie przedstawiała stanowisko, że obciążanie właścicieli aptek kosztami nocnych dyżurów, pełnionych w celu zaspakajania zbiorowych potrzeb wspólnoty bez stosownego ekwiwalentu, narusza podstawowe zasady demokratycznego państwa prawa, …
Pismo do pobrania Pismo NIA L.dz. P-226/2013 [388.86 kb]
Wyślij wiadomość, skontaktujemty się z Tobą