Aktualności

14 II 2018

Spotkanie Seniorów 2018

Seniorzy Farmacji w tym roku zostali zaproszeni na spotkanie dnia 6 lutego (wtorek) do restauracji „Staromiejska” ul. Stare Miasto 4/6 w Olsztynie. Uroczystość ta, jak co roku, była zorganizowana przez naszą Radę Aptekarską, której przedstawiciele bardzo serdecznie witali przybywających gości. To sprawiło, że atmosfera spotkania już od początku stała się ciepła i pełna radosnych uśmiechów zadowolonych Seniorów.

Pani mgr Teresa Korbut, v-ce Prezes Rady Aptekarskiej skierowała następnie do zebranych, którzy zasiedli przy pięknie udekorowanym stole, słowa powitania. Radę Aptekarską reprezentowali również mgr Magdalena Stankiewicz i mgr Łukasz Puchała, który jest autorem dzisiejszych zdjęć. Gościem specjalnym była przedstawicielka firmy farmaceutycznej, która przygotowała upominki dla gości spotkania, oraz dwa zdjęcia, od razu wywołane przez fotografa, które staną się wspaniałą pamiątką spotkania.

W tym roku poczęstunek był obfity, smaczny i różnorodny, łącznie z lampką wina.

Zgodnie z wieloletnią tradycją tych spotkań Pani mgr Mirosława Aleksandrowicz odczytała swój piękny wiersz.

Ja natomiast przypomniałam bardzo krótko historię corocznych spotkań. Otóż, po raz pierwszy takie spotkanie odbyło się dnia 6 lutego 1997 roku, a więc było to 21 lat temu i zostało opisane w pierwszym numerze czasopisma naszej Izby w sposób następujący:

„W świeżo wyremontowanych pomieszczeniach Biura Okręgowej Izby Aptekarskiej (pl. Bema 5) odbyło się spotkanie Seniorów Farmacji z przedstawicielami Rady Aptekarskiej. Szacownych gości powitano lampką szampana (sponsorem był pierwszy Prezes Izby, finanse własne Izby były jeszcze niewielkie). Oczywiście jak wymaga tradycja, nie zapomniano o pączkach. Atmosfera spotkania była bardzo serdeczna. Z humorem wspominano minione lata pracy i różne ciekawe w niej momenty”.

Na zakończenie spotkania wszyscy żegnając się mówili: „Mamy nadzieję i przekonanie, że stanie się to tradycją Okręgowej Izby Aptekarskiej”

Tak też się stało. Następnego roku, 19 lutego 1998, czytamy w naszym Biuletynie relację następującej treści:

”Zaproszeni przybyli ochoczo pokonując schody prowadzące na trzecie piętro bez większej zadyszki, aby usiąść przy pięknie nakrytym stole…” „Na stole płonące świece, wznosimy toast…”

Tym razem był również pyszny tort czekoladowy, dzieło jednej z koleżanek (Krystyny Droździel). Spotkanie miało również akcent poetycki. Pani mgr Wanda Kozłowska recytowała wiersz pt. ”Jak ja się czuję”, który wzbudził powszechną wesołość, bo wszyscy w jakimś stopniu identyfikowali się ze słowami tego wiersza.

Podobnie było zorganizowane w siedzibie Izby spotkanie 11 lutego 1999r. Panie Aneta i Ewa z biura znów zajęły się przygotowaniem pięknie nakrytego stołu, tort miał tym razem smak orzechowy, natomiast w rolę obsługi kelnerskiej znakomicie wcieliła się mgr Jadwiga Przybyszewska i dr Adam Buciński, co zostało utrwalone na zdjęciach. Tym razem wiersz na okoliczność tego spotkania napisała i odczytała nasza koleżanka mgr Mirosława Aleksandrowicz. Ponieważ wiersz spodobał się więc Pani Aneta przepisała jego treść i wszyscy dostali go na pamiątkę. Można było także uzyskać autograf Autorki.

Rok 2000 był niepowtarzalną datą. Po raz pierwszy spotkanie Seniorów Farmacji odbyło się poza siedzibą Izby w sali hotelu Novotel. Wprawdzie menu wtedy było skromne, ale za to ciekawie przedstawiała się tzw. część poetycka. Zapoczątkowane zostało także, jak czytamy w relacji z tych spotkań, tzw. „światowe życie Seniorów Farmacji”, ponieważ prawie każdego następnego roku spotkanie odbywało się w innym miejscu. Bywaliśmy w sali hotelu Nowoczesna, Villa Pallas, Warmińskiego, Wileńskiego, restauracji Różana Cafe, Staromiejskiej. Z biegiem czasu i menu ulegało rozszerzeniu.

Zapewniony był dobry nastrój spotkań dzięki wierszom autorskim Mirki, jak chociażby ten pod tytułem: ”Pochwała emerytury”. Poza tym recytowane były wiersze innych autorów, takie jak na przykład ”Smutki i radości objawów starości”, które wywoływały salwy śmiechu.

Te miłe chwile spotkań były utrwalone na zdjęciach i opisane w Biuletynie.

Na przyszłość, każdego roku trzeba tylko pamiętać, aby wzajemnie motywować się do uczestnictwa w takim wydarzeniu i koniecznie wybrać się aby w ten sposób tradycja spotkań była kontynuowana.

mgr farm. Janina Murawska
zdjęcia: mgr farm. Łukasz Puchała

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.