• ul.Partyzantów 79/9, 10-402 Olsztyn
  • +48 795 080 777
  • olsztyn@oia.org.pl

Najnowsze e-wydanie Aptekarza Polskiego – numer 197 (175e).

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy!

 

W bieżącym numerze Aptekarza Polskiego – Pisma Naczelnej Izby Aptekarskiej po raz pierwszy występuję w roli redaktor naczelnej. Dziękuję Prezydium Naczelnej Rady Aptekarskiej za zaufanie i powołanie mnie na tę funkcję. Cieszę się, że będą mogła prowadzić pismo, z którym jestem związana od ponad czternastu lat i które stało się nieodłączną częścią mojej ścieżki zawodowej. Postaram się sprostać oczekiwaniom i dostarczać treści zróżnicowane, inspirujące, nowoczesne, praktyczne i pomocne w wykonywaniu zawodu farmaceuty.  

 

Wydanie, które oddajemy do Państwa rąk rozpoczyna wywiad z autorami dokumentu zatytułowanego „Zalecenia dotyczące postępowania u chorych objętych świadczeniem w ramach usługi farmaceutycznej Nowy Lek”. Ten standard to kolejny, ważny krok na drodze do rozwoju opieki farmaceutycznej w Polsce. Zespół, który opracował wytyczne odpowiada na szereg najczęściej zadawanych pytań dotyczących prowadzenia usługi Nowy Lek i dzieli się z Czytelnikami Aptekarza Polskiego swoimi doświadczeniami.

 

W dalszej części numeru czeka na Państwa lektura artykułów przygotowanych przez zespół autorów Aptekarza Polskiego, która pozwoli lepiej wspierać chorych z cukrzycą, obrzękami i stosujących leki z grupy beta-blokerów. Jeśli natomiast Państwa pacjenci pytają o możliwość krótkotrwałego przerwania farmakoterapii, to pomocny będzie materiał poświęcony tematyce „wakacji lekowych”. Jak zwykle nie zapominamy o recepturze, która stale cieszy się dużym zainteresowaniem – tym razem omawiamy nalewkę z ziela miłka wiosennego, wraz z jej zastosowaniem dawniej i dziś.

 

Pod winietą „Panorama samorządu” omawiamy trzy ważne stanowiska Naczelnej Rady Aptekarskiej, dotyczące kształcenia farmaceutów i uprawnień wymaganych do świadczenia wybranych form opieki farmaceutycznej, potrzeby zmian w rozporządzeniu w sprawie podstawowych warunków prowadzenia apteki oraz szczepień ochronnych przeprowadzanych w aptece ogólnodostępnej przez farmaceutów. Kolejne materiały poświęcone tej tematyce będą się sukcesywnie ukazywać w Aptekarzu Polskim – serdecznie zachęcam do śledzenia strony www.aptekarzpolski.pl oraz naszych mediów społecznościowych.

 

 

E-wydanie do przeglądania oraz pobierania dostępne jest pod linkiem: Najnowsze e-wydanie Aptekarza Polskiego – 197 (175e).

 

 

Zapraszam do lektury i udostępniania!

redaktor naczelna

mgr farm. Olga Sierpniowska

Adres

ul. Partyzantów 79/9
10-402 Olsztyn
NIP 739-15-73-145
Regon 510521371

Godziny otwarcia

pn. - pt.: 7:30 - 15:00
wt.: 7:30 - 17:30

Kontakt

kom. 795 080 777
oiaols@ol.onet.pl
olsztyn@oia.org.pl
fax: 89 675 52 75

2022 © Okręgowa Izba Aptekarska w Olsztynie

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych
Polityka Prywatności
Akceptuję