Aktualności

28 VI 2021

Możliwości korzystania przez farmaceutów oraz pracowników izb z kalkulatora przebiegu pracy zawodowej na stanowisko kierownika, z uwzględnieniem przepisów Ustawy o Zawodzie Farmaceuty


https://kalkulator.katowice.oia.pl/

Aplikacja pozwala zweryfikować posiadanie wymaganego stażu pracy do pełnienia funkcji kierownika apteki ogólnodostępnej, szpitalnej, zakładowej, działu farmacji szpitalnej oraz hurtowni farmaceutycznej.

W aplikacji uwzględniono zmianę przepisów w zakresie:

- stażu pracy na stanowisko kierownika przy posiadaniu tytułu specjalisty,
- okresu przejściowego (36 miesięcy) przy opiniowaniu na stanowisko kierownika apteki szpitalnej lub zakładowej w przypadku braku spełniania wymogu posiadania tytułu specjalisty w dziedzinie farmacji szpitalnej, farmacji klinicznej lub farmacji aptecznej,
- obliczania stażu pracy na stanowisko kierownika działu farmacji szpitalnej.

Korzystanie z kalkulatora jest bezpłatne. Dane, które należy wpisać w aplikacji nie są przechowywane, a jedynie przetwarzane na potrzeby wygenerowania potwierdzenia dla użytkownika.

Link do informacji na stronie Śląskiej Izby Aptekarskiej:
https://www.katowice.oia.pl/news/show/id/8765

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.