Aktualności

07 I 2021

Farmaceuci będą mogli szczepić przeciwko COVID-19

Szanowni Państwo,

Zgodnie z projektowanymi założeniami fizjoterapeuci, farmaceuci, higienistki szkolne i diagności laboratoryjni, będą mogli wykonywać szczepienia przeciwko COVID-19. Aby móc przeprowadzać szczepienia ochronne przeciwko COVID-19 będą zobowiązani oni do odbycia dwuetapowego (e-learning + część praktyczna) kursu lub szkolenia przygotowanego przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego. Praktyczna część szkolenia/kursu będzie realizowana przy współpracy z uczelniami, które prowadzą kształcenie na kierunku lekarskim, pielęgniarstwo lub położnictwo.

Wydanie rozporządzenia Ministra Zdrowia, które określa kwalifikacje osób przeprowadzających szczepienia ochronne przeciwko COVID-19 będzie możliwe po wejściu w życie przepisów ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Druk Sejmowy 828).

Zgodnie z projektowanymi założeniami szkolenia/kurs przygotowane przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego mogą rozpocząć się z końcem lutego lub na początku marca 2021 r. – dodaje Ministerstwo Zdrowia.

Źródło: https://www.aptekarzpolski.pl/aktualnosci/farmaceuci-beda-szczepic-przeciw-covid-19-mamy-odpowiedz-ministerstwa-zdrowia/

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.