• ul.Partyzantów 79/9, 10-402 Olsztyn
  • +48 795 080 777
  • olsztyn@oia.org.pl

Akcja ReAKcja! „Farmaceutka z Gdańska potrzebuje wsparcia w walce z rakiem”

Akcja ReAKcja!

Farmaceutka z Gdańska potrzebuje wsparcia w walce z rakiem”

Grażyna Arłukowicz ma 57 lat i mieszka w Gdańsku. Z wykształcenia jest farmaceutką i od wielu lat angażuje się w różne akcje profilaktyczne. Regularnie wykonuje badania i zachęca bliskich do dbania o zdrowie. To właśnie dzięki rutynowemu USG wykryto u niej zmianę w wątrobie.

Rak nie wybiera

Grażyna przez całe swoje życie pracowała w branży medycznej. Jak na ironię, zajmowała się guzami wątroby. Po wykonaniu badania USG jamy brzusznej została skierowana na dalszą diagnostykę. Jednak wynik badania histopatologicznego nie pozostawiał złudzeń – rak węwnątrzwątrobowych dróg żółciowych. „Niechciany gość” całkiem nieoczekiwanie zawitał!

Rak dróg żółciowych jest rzadką postacią raka. Niestety, w momencie rozpoznania większość pacjentów jest już na zaawansowanym etapie choroby. Oznacza to, że choroby takiej nie da się już leczyć chirurgicznie” – mówi Urszula Zienkiewicz z Onkofundacji Alivia.

Na szczęście w przypadku Grażyny, dzięki regularnym badaniom i szybkiemu wykryciu guza, możliwe było jego chirurgiczne usunięcie. Jednak ze względu na szybki progres choroby potrzebny jest jeszcze jeden zabieg – radioembolizacja wątroby. To nowoczesna metoda leczenia, która pozwala na dostarczenie promieniowania bezpośrednio do guza, nie uszkadzając przy tym okolicznych, zdrowych tkanek. Niestety w Polsce nie jest refundowana.

Grażyna zdecydowała się poprosić o pomoc i założyła zbiórkę w Onkofundacji Alivia. Jej celem jest uzbieranie 130 tysięcy złotych. Można ją wesprzeć wpłacając dowolną kwotę: https://onkozbiorka.pl/grazyna-arlukowicz. Liczy się każdy gest.

Choroba zmieniła moje życie, jednak mój organizm nie daje za wygraną. Staram się pokazywać innym, że rak to nie wyrok i że po diagnozie można normalnie żyć…” – mówi Grażyna.

Przekazanie darowizny https://onkozbiorka.pl/grazyna-arlukowicz to nie jedyny sposób, w jaki można pomóc Grażynie.

Farmacja jest kobietą… i to silną kobietą, a w sile jest moc! Dlatego firma Nutropharma i Fundacja Alivia połączyły siły w zebraniu środków na leczenie onkologiczne Grażyny, której chęć życia i determinacja do walki z chorobą jest iście imponująca! W chorobie Grażynę wspierają dwie kochające córki i przyjaciele! Miłość i wsparcie jest tutaj niezwykle istotne, jednak sama miłość nie pokryje funduszy niezbędnych na ratowanie życia Grażyny.

Dlatego Nutropharma postanowiła przekazać za każde udostępnienie posta  z profilu firmy na Facebooku kwotę 5 zł. na konto Grażyny w Fundacji.

Zachęcamy do włączenia się w akcję i udostępnienia postu

https://www.facebook.com/photo?fbid=538978548228684&set=a.131316378994905

Pomóżmy Grażynie, która znalazła się w trudnym położeniu i która bez naszego wsparcia zdana jest na los, który bywa bezduszny i bezlitosny. Pokażmy, że dobro wraca i razem jesteśmy siłą!

Dziękujemy za okazane serce!:)

Adres

ul. Partyzantów 79/9
10-402 Olsztyn
NIP 739-15-73-145
Regon 510521371

Godziny otwarcia

pn. - pt.: 7:30 - 15:00
wt.: 7:30 - 17:30

Kontakt

kom. 795 080 777
oiaols@ol.onet.pl
olsztyn@oia.org.pl
fax: 89 675 52 75

2022 © Okręgowa Izba Aptekarska w Olsztynie

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych
Polityka Prywatności
Akceptuję