Aktualności

31 VIII 2017

RYNEK SUPLEMENTÓW DIETY - RAPORT - Bezpieczeństwo / Trendy / Regulacje

PROGRAM

Dlaczego suplementy wzbudzają tyle kontrowersji? Jak zwiększyć bezpieczeństwo i uporządkować ten rynek? Instytut Ochrony Zdrowia oraz Aliant Consulting Group zapraszają do dyskusji już 30 sierpnia.

Konferencja "RYNEK SUPLEMENTÓW DIETY - RAPORT: Bezpieczeństwo / Trendy / Regulacje" odbędzie się 30 sierpnia w auli Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - PZH pod patronatem Głównego Inspektora Sanitarnego, Narodowego Instytutu Leków, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – PZH oraz Naczelnej Izby Aptekarskiej.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Grzegorz Hudzik - Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego, Anna Kowalczuk - Dyrektor NIL, Krzysztof Kwiatkowski - Prezes NIK, prof. Mirosław Wysocki - Dyrektor NIZP-PZH, Dorota Karczewska - Wiceprezes UOKiK, Izabela Obarska – Dyrektor Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia oraz Elżbieta Piotrowska-Rutkowska - Prezes NIA.

Impulsem dla tego wydarzenia jest najnowszy raport Instytutu Ochrony Zdrowia pt. „Suplementy diety. Pacjent, rynek, trendy, regulacje”. W trakcie konferencji przedstawione zostaną wnioski z tego raportu.

Celem konferencji jest szczegółowe omówienie specyfiki rynku suplementów diety w Polsce, identyfikacja szans i zagrożeń z nim związanych, a także wskazanie rozwiązania porządkującego ten rynek i zwiększającego dostęp do informacji na temat jakości i bezpieczeństwa suplementów.

Konferencja organizowana przez Instytut Ochrony Zdrowia oraz Aliant Consulting Group to wydarzenie szczegółowo omawiające problematykę rosnącego rynku suplementów diety w Polsce z perspektywy systemowej. Podczas konferencji urzędnicy oraz eksperci wezmą udział w dyskusji na temat bezpieczeństwa i jakości suplementów diety w Polsce oraz kwestii legislacyjnych na tle prawa europejskiego.

Spotkanie będzie miejscem dyskusji oraz wypracowania rekomendacji mających na celu poprawę działania rynku suplementów diety oraz dostępu pacjentów do informacji na temat tego rodzaju preparatów.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy do rejestracji oraz zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia na stronie: ryneksuplementowdiety.evenea.pl

Kontakt: biuro@fioz.org.pl

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.