Aktualności

05 I 2018

Konferencja Warmińsko – Mazurskiego Forum Zawodów Zaufania Publicznego "Zasady Etyki"

W dniu 06.12.2017r. w siedzibie Warmińsko – Mazurskiej Izby Lekarskiej odbyła się Konferencja Warmińsko – Mazurskiego Forum Zawodów Zaufania Publicznego, która dotyczyła zasad etyki zawodów zaufania publicznego w XXI w.

Deklaracja powołania wyżej wymienionego forum została podpisana 26.10.2016r. w Olsztynie przez trzynastu sygnatariuszy. Do zadań forum należy w szczególności: wyrażanie opinii i zajmowanie stanowisk, konsultacje w przedmiocie działalności samorządowej oraz integracja środowisk zawodowych.

Konferencję otworzyli Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie rpr. Katarzyna Skrodzka-Sadowska oraz Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej lek. Marek Zabłocki. Konferencja składała się z trzech paneli prowadzonych w formie żywej dyskusji.

Pierwszy panel dotyczący potrzeby stosowania zasad etyki przez zawody zaufania publicznego moderował mgr farm. Paweł Martyniuk skarbnik Okręgowej Izby Aptekarskiej w Olsztynie. W drugim panelu dyskutowano na temat wspólnych zasad etycznych zawodów zaufania publicznego a moderatorem dyskusji był rpr. Michał Korwek wicedziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie. Adwokat dr Michał Hejbudzki przedstawił podstawowe zagadnienia dotyczące prawnych aspektów tajemnicy adwokackiej i obrończej. W trzecim panelu uczestnicy omawiali konsekwencje naruszenia zasad etyki zawodowej. W formie prelegentów wystąpili: Przewodnicząca Okręgowego Sądu Pielęgniarek i Położnych Anna Wiejek oraz r. pr. Krzysztof Górecki Przewodniczący Wyższego Sądu Dyscyplinarnego.

Konferencja była bardzo ciekawa a uczestnicy chętnie dzielili się wiedzą i doświadczeniem w zakresie obowiązujących kodeksów etyki, przestrzegania zasad etycznych i konsekwencji ich łamania. Zakończyła się apelem sygnatariuszy forum do Posłów i Senatorów aby podczas zmieniania lub tworzenia aktów prawnych brali pod uwagę zasady etyki obowiązujące zawody zaufania publicznego.

mgr. farm. Paweł Martyniuk

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.