Aktualności

30 VIII 2017

Estonia: „Apteka dla Aptekarza” przyczyną spadku cen leków

Od 2015 roku na estońskim rynku farmaceutycznym obowiązują przepisy zwane „Apteką dla Aptekarza”. Przyjęte regulacje dotyczyły przejęcia przez farmaceutów w okresie pięciu lat wszystkich aptek. Są więc bardziej restrykcyjne niż te znajdujące się w nowelizacji polskiego Prawa farmaceutycznego, zgodnie z którymi tylko farmaceuta (lub spółka farmaceutów) może otrzymać pozwolenie na prowadzenie nowej placówki. Co jeszcze się zmieniło?

29 VIII 2017

Żegnamy Ś.P. mgr farm. Jadwigę Węcławską

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość ,

o śmierci Naszej Koleżanki

mgr farm. Jadwigi Węcławskiej

wieloletniego kierownika i właściciela apteki w Działdowie.

Głębokie wyrazy współczucia Rodzinie

składają Członkowie Okręgowej Izby Aptekarskiej w Olsztynie.”

 

Msza Św. żałobna odbędzie się w dniu 31 sierpnia 2017 r. (czwartek),

o godzinie 1000 w Kościele Św. Wojciecha w Działdowie przy ul. Nidzickiej 4

18 VIII 2017

Żegnamy Ś.P. mgr farm. Wojciecha Kaniukę

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, o przedwczesnej śmierci Naszego Kolegi mgr farm.Wojciecha Kaniuki.

Czlonkowie Okręgowej Izby Aptekarskiej w Olsztynie łaczą się w bólu z rodziną i nabliższymi Ś.P. mgr fram. Wojciecha Kaniuki.

16 VIII 2017

Żegnamy Ś.P. mgr farm. Henryka Szeląg

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, o śmierci Naszego Kolegi mgr farm. Henryka Szeląga wieloletniego kierownika i właściciela apteki w Wydminach.

09 VIII 2017

Śląska Izba Lekarsko - Weterynaryjna zawiadamia

Śląska Izba Lekarsko - Weterynaryjna zawiadamia, że Pani Gertruda Niemiec (numer PWZ 70361) utraciło prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii i została skreślona z rejestru lekarzy weterynarii Śląskiej Izby Lekarsko - Weterynaryjnej.

02 VIII 2017

Porozumienie w sprawie zasad współdziałania przy wydawaniu opinii w sprawach udzielania i cofania zezwoleń na prowadzenie aptek ogólnodostępnych oraz ustanawiania lub zmiany kierowników aptek...

W związku z zawartym w dniu 21.07.2017 r, pomiędzy Głównym Inspektorem Farmaceutycznym, a Naczelną Radą Aptekarską Porozumieniem...

31 VII 2017

Likwidacja poznańskiej apteki bez związku z „Apteką dla Aptekarza”

W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie spekulacjami na temat przyczyn likwidacji poznańskiej apteki Galenica informujemy, że jej zamknięcia w żaden sposób nie można łączyć z regulacją zwaną „Apteką dla Aptekarza”. Potwierdza to właścicielka placówki, która – jak sama mówi – nie uważa się za ofiarę nowych przepisów, lecz bezduszności urzędników Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

31 VII 2017

Farmaceutka wyjaśnia: „Apteka dla Aptekarza” bez wpływu na decyzję o zamknięciu poznańskiej apteki.

Od kilku dni przeciwnicy nowelizacji ustawy – Prawo farmaceutyczne (tzw. ustawa „apteka dla aptekarza”) instrumentalnie wykorzystują likwidację Apteki Galenica w Poznaniu, między innymi poprzez publikacje w mediach, do podważania regulacji, które są bardzo potrzebne polskiemu aptekarstwu.

27 VII 2017

Porozumienie między Głównym Inspektoratem Farmaceutycznym i Naczelną Izbą Aptekarską

Porozumienie w sprawie zasad współdziałania przy wydawaniu opinii w sprawach udzielania i cofania zezwoleń na prowadzenie aptek ogólnodostępnych oraz w sprawach ustanawiania lub zmiany kierowników aptek...

WIĘCEJ INFORMACJI

24 VII 2017

Sprzedam aptekę

Sprzedam aptekę w Piszu. Tel. 603-38-30-78

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.