Aktualności

31 VIII 2017

RYNEK SUPLEMENTÓW DIETY - RAPORT - Bezpieczeństwo / Trendy / Regulacje

Dlaczego suplementy wzbudzają tyle kontrowersji? Jak zwiększyć bezpieczeństwo i uporządkować ten rynek? Instytut Ochrony Zdrowia oraz Aliant Consulting Group zapraszają do dyskusji już 30 sierpnia.

31 VIII 2017

Konferencja: Zmikronizowana diosmina jako standard leczenia przewlekłej niewydolności żylnej.

Konferencja naukowo-szkoleniowa 17 września 2017 r. godz. 9.00 w Hotelu Novotel Centrum w Poznaniu przy Placu Andersa 1: Zmikronizowana diosmina jako standard leczenia przewlekłej niewydolności żylnej. Rola leczenia objawowego w schorzeniach gardła i górnych dróg oddechowych. Kurs 1.17. Profilaktyka oraz leczenie nadwagi i otyłości.

31 VIII 2017

Mistrzostwa Polski Służby Zdoriwa w brydżu sportowym...

Zachęcamy do wzięcia udziału w mistrzostwach Polski służby zdoriwa w brydżu sportowym, które odbędą się 29.09-01.10.2017 w Zamościu - Kalinówce 187, Gościniec Magnat.

31 VIII 2017

W związku z pracami Zespołu zadaniowego do spraw Refundacji Leków Recepturowych...

Szanowna Pani Prezes,

W związku z pracami Zespołu zadaniowego do spraw Refundacji Leków Recepturowych działającym przy Departamencie Gospodarki Lekami Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia, dotyczącymi przekazywania danych ze zrealizowanych recept refundowanych wystawionych na leki recepturowe, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 23 grudnia 2011 r. w sprawie informacji gromadzonych przez apteki oraz informacji przekazywanych Narodowemu Funduszowi Zdrowia (Dz. U. z 2017 r. poz. 547 z późn. zm.) podejmujemy działania mające na celu zwrócenie uwagi na poprawność przekazywanych danych przez kierowników aptek.

30 VIII 2017

Estonia: „Apteka dla Aptekarza” przyczyną spadku cen leków

Od 2015 roku na estońskim rynku farmaceutycznym obowiązują przepisy zwane „Apteką dla Aptekarza”. Przyjęte regulacje dotyczyły przejęcia przez farmaceutów w okresie pięciu lat wszystkich aptek. Są więc bardziej restrykcyjne niż te znajdujące się w nowelizacji polskiego Prawa farmaceutycznego, zgodnie z którymi tylko farmaceuta (lub spółka farmaceutów) może otrzymać pozwolenie na prowadzenie nowej placówki. Co jeszcze się zmieniło?

29 VIII 2017

Żegnamy Ś.P. mgr farm. Jadwigę Węcławską

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość ,

o śmierci Naszej Koleżanki

mgr farm. Jadwigi Węcławskiej

wieloletniego kierownika i właściciela apteki w Działdowie.

Głębokie wyrazy współczucia Rodzinie

składają Członkowie Okręgowej Izby Aptekarskiej w Olsztynie.”

 

Msza Św. żałobna odbędzie się w dniu 31 sierpnia 2017 r. (czwartek),

o godzinie 1000 w Kościele Św. Wojciecha w Działdowie przy ul. Nidzickiej 4

18 VIII 2017

Żegnamy Ś.P. mgr farm. Wojciecha Kaniukę

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, o przedwczesnej śmierci Naszego Kolegi mgr farm.Wojciecha Kaniuki.

Czlonkowie Okręgowej Izby Aptekarskiej w Olsztynie łaczą się w bólu z rodziną i nabliższymi Ś.P. mgr fram. Wojciecha Kaniuki.

16 VIII 2017

Żegnamy Ś.P. mgr farm. Henryka Szeląg

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, o śmierci Naszego Kolegi mgr farm. Henryka Szeląga wieloletniego kierownika i właściciela apteki w Wydminach.

09 VIII 2017

Śląska Izba Lekarsko - Weterynaryjna zawiadamia

Śląska Izba Lekarsko - Weterynaryjna zawiadamia, że Pani Gertruda Niemiec (numer PWZ 70361) utraciło prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii i została skreślona z rejestru lekarzy weterynarii Śląskiej Izby Lekarsko - Weterynaryjnej.

02 VIII 2017

Porozumienie w sprawie zasad współdziałania przy wydawaniu opinii w sprawach udzielania i cofania zezwoleń na prowadzenie aptek ogólnodostępnych oraz ustanawiania lub zmiany kierowników aptek...

W związku z zawartym w dniu 21.07.2017 r, pomiędzy Głównym Inspektorem Farmaceutycznym, a Naczelną Radą Aptekarską Porozumieniem...

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.